ARIA ADURO

22.10.2021

PRZEWAGA DZIĘKI MISTRZOWSKIEMU ROZWIĄZANIU

ARIA ADURO to system rozprowadzania powietrza do rekuperacji wykonany z materiału o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Służy do przesyłania dużych strumieni powietrza do i z rekuperatora. Został opracowany z myślą o rekuperacji w domach jednorodzinnych i wraz z systemem ARIA CONNECT stanowi kompletny system rozprowadzania powietrza HEATPEX ARIA. Szybki montaż, wysoka izolacyjność oraz szczelność systemu to tylko niektóre zalety naszego rozwiązania. Poznaj je wszystkie!

 

UNIWERSALNY SYSTEM

ARIA ADURO oferowany jest w 3 najbardziej popularnych średnicach spotykanych w przyłączach rekuperatorów – 125, 160 i 200 mm. Najczęstszym zastosowaniem systemu ADURO jest podłączenie rekuperatora do czerpni oraz wyrzutni, a także do skrzynek rozdzielczych nawiewnych oraz wywiewnych. System jest idealnie dopasowany do skrzynek rozdzielczych ARIA CONNECT, ale dzięki temu, że jego średnice wewnętrzne są zgodne z normą PN-EN 1506:2007 odpowiadają średnicom typowych kształtek wentylacyjnych.

W skład systemu wchodzą następujące elementy:

• Rura w odcinkach 1m

• Kolano 45°

• Łącznik wraz z uszczelką

• Redukcja

• Uchwyt

• Trójnik

• Przepustnica

• Tłumik akustyczny

• Czerpnia/ wyrzutnia

UNIWERSALNY SYSTEM - REDUKCJA

System ARIA ADURO wyposażony jest również w trzystopniową redukcję umożliwiającą połączenie ze sobą każdej z trzech dostępnych średnic – 125, 160 lub 200. Wystarczy w odpowiednim miejscu odciąć część odpowiadającą niewykorzystywanej średnicy i otrzymujemy redukcję 125 na 160 lub 160 na 200. Istnieje też możliwość zbudowania instalacji rekuperacji wyłącznie na kanałach ADURO, w sytuacji gdzie nie ma możliwości zastosowania skrzynek rozdzielczych i rur 75mm.

Poza prostymi odcinkami oraz kolanami 45° (które można łączyć ze sobą tworząc kolana 90°) w ofercie są również trójnik oraz przepustnica. Trójniki można zastosować do stworzenia złożonego systemu dystrybucji powietrza opartego o wiele skrzynek rozdzielczych, a po dołożeniu przepustnic regulacja takiego układu staje się prosta i bardzo dokładna.

WYSOKA IZOLACJA I SZCZELNOŚĆ SYSTEMU

Tworzywo wykorzystane do produkcji kanałów ADURO cechuje się wysokimi własnościami izolacyjnymi. Dzięki zastosowaniu grafitu ciepło zostaje wielokrotnie odbite wewnątrz rury i transfer ciepła jest znacznie ograniczony. W wyniku tego, współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi zaledwie 0.029 W/mK. Odpowiada to ok. 30 mm izolacji z wełny mineralnej. Skraca to i upraszcza czas montażu w stosunku do metalowych rur spiro, które wymagają dodatkowego zaizolowania.

Zastosowane materiały i opatentowany system połączeń OneClick® oraz konstrukcja poszczególnych elementów pozwala na osiągnięcie najwyższej klasy szczelności – ATC 1 wg normy PN-EN-17192, potwierdzonej badaniami wykonanymi przez niezależne laboratorium. Oznacza to trzykrotnie wyższą szczelność niż systemów z klasą D. Przekłada się to na komfort dla użytkowników w postaci niższego poziomu hałasu oraz oszczędności energii.

Konstrukcja rury ADURO (monorura wykonana w całości z 1 elementu) oraz łącznika z uszczelką (niski profil, który nie powiększa średnicy instalacji) zapewnia wysoką szczelność.

WYTRZYMAŁY I ULTRA LEKKI – prosty i szybki montaż

ARIA ADURO to alternatywa dla kanałów metalowych, zwanych SPIRO. Posiada jednak przewagę w postaci 2 razy szybszego montażu. Ponieważ system jest 9 razy lżejszy od tradycyjnych kanałów wentylacyjnych opartych o rury metalowe, mocowanie kanałów ARIA ADURO do ścian lub podwieszanie pod stropem jest zdecydowanie łatwiejsze. Dodatkowo, na szybkość montażu wpływa dedykowany uchwyt montażowy, który wystarczy przymocować do ściany za pomocą dwóch kołków, przyłożyć rurę i zacisnąć opaskę. Uchwyt jest uniwersalny i pasuje do każdej ze średnic systemu.

Dzięki przeniesieniu technologii OneClick® znanej z systemu HEATPEX ARIA CONNECT łączenie ze sobą kolejnych odcinków systemu ARIA ADURO jest szybsze i prostsze niż kiedykolwiek. Materiał z którego wykonane są elementy systemu, pomimo, że jest bardzo wytrzymały, to łatwo i szybko można go przyciąć do wymaganej długości za pomocą najprostszych narzędzi, nawet nożyka do tapet. Dodatkowo, na rurze umieszczone są znaczniki co 5 centymetrów, które pomagają przyciąć odcinek o właściwiej długości. Łączenie poszczególnych odcinków rury oraz pozostałych elementów jest równie szybkie. Systemowy łącznik wystarczy nasunąć na oba łączone elementy. Dołączona uszczelka zapewnia szczelne połączenie, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych operacji uszczelniających.

BEZPŁATNY PROGRAM ARIA PLANNER zaprojektuje system rekuperacji dla Ciebie

Dostępna na naszej stronie intuicyjna i darmowa aplikacja ARIA PLANNER w 3 prostych krokach  zaprojektuje system rekuperacji dla Twojego domu. Na podstawie wielkości pomieszczeń, kubatury oraz liczby osób ARIA PLANNER dobierze wydajność rekuperatora, obliczy strumienie powietrza dla każdego z pomieszczeń w domu, wygeneruje listę materiałową dopasowaną do konkretnego domu oraz przygotuje projekt wykonania instalacji rekuperacji w oparciu o wytyczne branżowe.