Program doboru

Aria planner

Asystent projektanta rekuperacji

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy program doboru elementów naszego nowego produkty: Systemu dystrybucji powietrza HEATPEX ARIA. Liczymy, że program będzie dla Państwa znaczącym ułatwieniem w przygotowaniu listy elementów niezbędnych do stworzenia skutecznej instalacji rekuperacja w Państwa inwestycji.

Przejdź do Aria Planner

Wystarczą trzy proste kroki:

Krok 1

Bilans strumień

Dodaj do programu pomieszczenia znajdujące się w Twoim domu. Program sam dobierze odpowiednie strumienie powietrza w zależności od typu pomieszczenia, ilości osób mieszkających w Twoim domu oraz kubatury. Następnie, automatycznie wykona bilans strumieni, tak aby otrzymać zrównoważoną wentylację nawiewno-wywiewną.

Program określi również liczbę punktów nawiewnych (anemostatów) dla każdego z pomieszczeń oraz obliczy ilość przewodów wentylacyjnych jakie należy doprowadzić do pomieszczeń

Krok 2

Wybierz konfigurację systemu HEATPEX ARIA

Zdecyduj, jak chcesz podłączyć system HEATPEX ARIA do rekuperatora. Określ, czy wolisz skorzystać z podejścia centralnego od góry lub dołu skrzynki rozdzielczej czy też użyć podejście boczne i podłączyć się do niej od boku. Wybierz też sposób łączenia ze sobą skrzynek rozdzielczych, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Do wyboru jest połączenie dwóch skrzynek poziomo, z wykorzystaniem łącznika poziomego albo pionowo, z wykorzystaniem łącznika pionowego.

Na tej podstawie program stworzy listę materiałową dostosowaną do Twojego domu i zapotrzebowania na powietrze.

Krok 3

Zapisz i pobierz projekt

Zapisz swoją pracę i pobierz projekt w formie dokumentu pdf. W projekcie znajdziesz wyliczone przez Ciebie strumienie powietrza dla Twojego domu, listę materiałową zgodną z  wybraną przez Ciebie konfiguracją oraz szereg wytycznych na temat montażu systemu rekuperacji. Dokument wskaże gdzie i jak montować anemostaty, jak prowadzić przewody wentylacyjne oraz gdzie umieszczać czerpnię i wyrzutnię. *)

 

* Funkcja dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników

Przejdź do Aria Planner