Program doboru

Aria planner

Asystent projektanta rekuperacji

Dla osób, które chcą samodzielnie przygotować projekt systemu rekuperacji stworzyliśmy program doboru elementów naszego nowego produktu HEATPEX ARIA.

Wystarczą 3 kroki aby zaprojektować i przygotować listę niezbędnych elementów do stworzenia skutecznej instalacji rekuperacji.

Przejdź do Aria Planner

Wystarczą trzy proste kroki:

Krok 1

Bilans strumieni

Dodaj do programu pomieszczenia znajdujące się w Twoim domu. Program sam dobierze odpowiednie strumienie powietrza w zależności od typu pomieszczenia, liczby osób mieszkających w Twoim domu oraz kubatury. Następnie, automatycznie wykona bilans strumieni, tak aby otrzymać zrównoważoną wentylację nawiewno-wywiewną.

Program określi również liczbę punktów nawiewnych (anemostatów) dla każdego z pomieszczeń oraz obliczy liczbę przewodów wentylacyjnych jakie należy doprowadzić do pomieszczeń.

Krok 2

Wybierz konfigurację systemu HEATPEX ARIA

Zdecyduj, jak chcesz podłączyć system HEATPEX ARIA do rekuperatora. Określ, czy wolisz skorzystać z podejścia centralnego od góry lub dołu skrzynki rozdzielczej, czy też podejścia bocznego i podłączyć się do niej od boku. Wybierz też sposób łączenia ze sobą skrzynek rozdzielczych, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Do wyboru jest połączenie dwóch skrzynek poziomo, z wykorzystaniem łącznika poziomego albo pionowo, z wykorzystaniem łącznika pionowego.

Na tej podstawie program stworzy listę materiałową dostosowaną do Twojego domu i zapotrzebowania na powietrze.

Krok 3

Zapisz i pobierz projekt

Zapisz swoją pracę i pobierz projekt w formie dokumentu pdf. W projekcie znajdziesz wyliczone przez Ciebie strumienie powietrza, listę materiałową zgodną z wybraną przez Ciebie konfiguracją oraz szereg wytycznych na temat montażu systemu rekuperacji. Dokument wskaże gdzie i jak montować anemostaty, jak prowadzić przewody wentylacyjne oraz gdzie umieszczać czerpnię i wyrzutnię. *)

 

* Funkcja dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników

Przejdź do Aria Planner