ARIA VITALE

25.04.2023

Rekuperator ARIA VITALE z prestiżowymi nagrodami Red Dot Design Award 2023 oraz IF Design Award 2023.

Wentylacja to jedna z najważniejszych instalacji w każdym domu. Bez niej „dom nie oddycha”. Dlatego stworzyliśmy centralę wentylacyjną HEATPEX ARIA VITALE, która nie tylko zapewnia najwyższą jakość powietrza, ale została zaprojektowana z dbałością o każdy detal. Dodatkowo niezmiernie nam miło, że innowacyjność  ARIA VITALE została doceniona przez jury konkursu IF Design oraz Red Dot Design.

 

W centrali użyliśmy najlepszych komponentów, skupiając się na szybkości i prostocie instalacji. W naszej jednostce postawiliśmy na innowacyjny materiał obudowy – ekspandowany polipropylen (EPP). To dzięki niemu urządzenie jest lekkie, ciche i zapewnia estetyczny wygląd, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko.

Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią Plug-and-Play, fabrycznie okablowane i skonfigurowane. Po podłączeniu jest od razu gotowe do użycia. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a panel sterowania jest prosty i intuicyjny.

ARIA VITALE jest obecnie jedynym na rynku urządzeniem do odzysku ciepła z sześcioma konfiguracjami instalacji. Daje to każdemu użytkownikowi swobodę wyboru odpowiedniego miejsca i pozycji instalacji. Taka wszechstronność konstrukcji oznacza, że od teraz zarówno instalatorzy, jak i użytkownicy końcowi nie muszą szukać alternatywnych jednostek, jeśli napotkają nieoczekiwane przeszkody techniczne na placu budowy.

Tym bardziej niezmiernie miło nam, że innowacyjność HEATPEX ARIA VITALE została doceniona przez jury konkursu IF Design oraz Red Dot Design i zdobyła prestiżowe nagrody IF Design Award 2023 i Red Dot Design Award 2023,

Red Dot to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu, uważana za wyznacznik najwyższej klasy i jakości. „Oscar designu” jest przyznawany od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Konkurs dzieli się na trzy główne kategorie: product design, communication design i design concept. Wyróżnione projekty, spośród 20 000 zgłoszeń rocznie, prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen.

IF Design jest również jednym z najbardziej uznanych międzynarodowych konkursów w świecie designu i przyznawana jest od 1954 r. W edycji 2023 zgłoszono do konkursu prawie 11 000 produktów z 56 krajów, które oceniało 133 członków jury!

Przeczytaj więcej o naszym rekuperatorze!