Produkty

System wentylacji i rekuperacji HEATPEX ARIA to gwarancja energooszczędnej instalacji zapewniającej czyste i świeże powietrze w domu, dzięki technologii Ultra-Fresh®. Co więcej, system rekuperacji HEATPEX ARIA powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie ekspertów i najlepsze komponenty i wraz z systemem HEATPEX ARIA ADURO stanowi kompletny system rozprowadzania powietrza do rekuperacji. Jakimi jeszcze atutami wyróżnia się nasze rozwiązanie?

Po pierwsze – Inwestorzy i Instalatorzy mogą sprawnie zaprojektować infrastrukturę korzystając z intuicyjnej aplikacji ARIA PLANNER, która w 3 prostych krokach ułatwi przygotowanie dokumentacji oraz listę potrzebnych materiałów.

Po drugie – system wyposażony jest w technologię OneClick, dzięki której montaż przebiega szybko i bezproblemowo, nie wymaga też użycia specjalistycznych narzędzi.

Po trzecie – nasze rozwiązanie spełnia najbardziej restrykcyjną klasę szczelności ATC1, co zapewnia niskie koszty obsługi.

ZOBACZ FILMJAK TO DZIAŁA?

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, inaczej nazywana rekuperatorem, odpowiada za wprowadzenie powietrza w ruch.

Zasysa do budynku świeże powietrze z zewnątrz pozbawiając je zanieczyszczeń dzięki zainstalowanym filtrom oraz wyciąga zużyte powietrze z pomieszczeń.

We wnętrzu rekuperatora znajduje się wymiennik ciepła, w którym zachodzi wymiana ciepła pomiędzy strumieniami powietrza dostarczanego i usuwanego, bez mieszania się. Sam rekuperator nie mógłby jednak funkcjonować bez systemu dystrybucji powietrza.

System HEATPEX ARIA skutecznie rozprowadzi powietrze po całym domu, dostarczając je do pomieszczeń „czystych” takich jak salon czy sypialnie i odbierając z „brudnych” czyli kuchni i łazienek.

Co nam daje rekuperacja?
 • Ciągłą wentylację, o skuteczności niezależnej od pogody i pory roku
 • Zawsze świeże, pozbawione zanieczyszczeń powietrze w każdym pomieszczeniu
 • Oszczędność energii dzięki zmniejszeniu strat ciepła
 • Intensywność wentylacji dopasowaną do potrzeb użytkownika
Dowiedz się więcej na temat systemu

Better air with us

Heatpex ARIA

CZYSTE POWIETRZE

podstawa dobrego samopoczucia

Czyste i świeże powietrze w domu jest jednym czynników, które odpowiadają za nasze dobre samopoczucie i mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Oddychając zużywamy zawarty w powietrzu tlen a wydychamy dwutlenek węgla. W powietrzu pojawiają się również inne niepożądane zanieczyszczenia w postaci wilgoci, kurzu czy nieprzyjemnych zapachów. Zaczyna nas boleć głowa, czujemy się rozkojarzeni i nerwowi, nasze poczucie komfortu znacznie się obniża. Dlatego, aby utrzymać optymalny klimat w domu konieczne jest usuwanie zużytego powietrza i dostarczanie świeżego, bogatego w tlen powietrza z zewnątrz. Tę rolę spełnia wentylacja

WENTYLACJA GRAWITACYJNA

czy to dobre rozwiązanie?

Stosowana w większości domów wentylacja grawitacyjna w dobie nowoczesnego, energooszczędnego budownictwa przestała być skuteczna. Szczelne okna i drzwi niemal całkowicie ograniczają napływ świeżego powietrza. Kominy wentylacji grawitacyjnej, których działanie opiera się na różnicy temperatur pomiędzy wnętrzem domu a otoczeniem, latem są nieskuteczne, a zimą usuwają zbyt duże ilości ogrzanego powietrza narażając nas na wysokie koszty ogrzewania.

REKUPERACJA

najlepszy sposób na skuteczną wentylację domu

Odpowiedzią na niedostatki wentylacji grawitacyjnej jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rekuperacja jest w stanie zapewnić ciągłą wymianę zużytego powietrza na świeże, bez względu na warunki pogodowe czy porę roku oraz odzysk ciepła, dzięki czemu oszczędzamy na ogrzewaniu.

CECHY SYSTEMU

 • ŁATWY I SZYBKI MONTAŻ

  Autorski system połączeń OneClick technology pozwala na bardzo szybkie i łatwe łączenie wszystkich elementów systemu bez użycia narzędzi. W razie konieczności dokonania zmian podczas montażu, poszczególne części można w łatwy sposób rozłączyć, bez ryzyka uszkodzenia.

  Dzięki zastosowaniu elastycznych rur karbowanych rozprowadzanie przewodów wentylacyjnych jest proste i nie wymaga stosowania dodatkowych kształtek jak kolana.

 • HIGIENA

  Do produkcji rury oraz elementów systemu HEATPEX ARIA wykorzystano powłokę Ultra – Fresh® zapewniającą całkowitą bakteriobójczość przewodu (99,99%), potwierdzoną przez niezależne laboratorium na podstawie testu wg ISO 22196.

  Gładka wewnętrzna powierzchnia przewodów wentylacyjnych minimalizuje osadzanie się zanieczyszczeń.

  Wysoki poziom higieny systemu HEATPEX ARIA potwierdzony jest przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-PZH.

 • NISKI POZIOM HAŁASU

  Optymalnie zaprojektowany przepływ powietrza przez elementy systemu oraz zastosowanie rury o podwójnej ściance obniża poziom hałasu, co jest szczególnie istotne w trakcie snu.

 • WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ

  Elementy systemu wykonane są z wytrzymałego i lekkiego tworzywa sztucznego, które zapewnia niezawodne działanie przez lata, bez ryzyka uszkodzeń mechanicznych czy korozji.

  CO WAŻNE używane przez nas tworzywo (PP – polipropylen) uznawane jest za jedno z najbezpieczniejszych dla naszego zdrowia i nadaje się w 100% do recyklingu.

 • NISKIE STRATY CIŚNIENIA

  Przemyślany kształt każdego z elementów systemu oraz gładka ścianka wewnętrzna rury pozwala zachować niskie straty ciśnienia w całej instalacji.

 • NIEWIELKI ROZMIAR

  Niewielkie rozmiary systemu HEATPEX ARIA pozwalają na ukrycie na stropie w warstwie izolacji pod jastrychem lub w suficie podwieszanym.

 • DUŻA KONFIGUROWALNOŚĆ

  Modułowa budowa systemu pozwala na jego swobodne konfigurowanie tak, aby jak najlepiej dopasować się do każdego budynku. Ogranicza to liczbę niewykorzystanych elementów jednocześnie minimalizując przestrzeń potrzebną na instalację i koszt inwestycji.

 • NAJWYŻSZA KLASA SZCZELNOŚCI

  Zastosowane materiały i opatentowany system połączeń elementów OneClick technology pozwala na osiągnięcie najwyższej klasy szczelności – ATC 1 wg normy PN-EN 17192.

  Oznacza to trzykrotnie wyższą szczelność niż oznaczona klasą D. Osiągana jest bez stosowania dodatkowych materiałów uszczelniających podczas montażu. Klasa szczelności została potwierdzona badaniami wykonywanymi przez niezależne laboratorium.

Heatpex ARIA

Skrzynka rozdzielcza 10×75

Przejdź do produktu

Heatpex ARIA

Skrzynka rozprężna 3×75

Przejdź do produktu

Heatpex ARIA

Przyłącze główne centralne 125/160/200

Przejdź do produktu

Heatpex ARIA

Przyłącze główne boczne 125/160

Przejdź do produktu

Heatpex ARIA

Antybakteryjna Rura 75

Przejdź do produktu

Heatpex ARIA

Łącznik poziomy

Przejdź do produktu

Heatpex ARIA

Łącznik pionowy

Przejdź do produktu